SZUKAJ
filtruj
« powrót|lakier/APP

APP Klarlack Compact 2:1 - Lakier bezbarwny akrylowy dwuskładnikowy

bezbarwny | 1,0L

APP Klarlack Compact 2:1+Harter - miniatura
APP Klarlack Compact 2:1+Harter - miniatura
APP Klarlack Compact 2:1+Harter
APP Klarlack Compact 2:1+Harter - miniaturaAPP Klarlack Compact 2:1+Harter - miniatura
(brak opinii)
dostępny
SKU: 020116
49,20 PLN
Wysyłka 24hPayU RatyPayPo - zapłac za 30 dniKupujesz-rabatujesz - ZNIŻKI od wartości zakupu
61 651 95 19Masz pytanie? - zadzwoń!

INFORMACJE O PRODUKCIE:

Bezbarwny lakier samochodowy APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1+Harter - informacje podstawowe

Produkt APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1+Harter to dwuskładnikowy, bezbarwny lakier akrylowy o wyjątkowo dużym połysku i przejrzystości.

Jest on odporny na działanie warunków atmosferycznych w różnych strefach klimatycznych, a dzięki zastosowaniu filtrów UV zapewnia trwałość barwy lakieru bazowego.

Opakowanie produktu zawiera 1L Lakieru oraz 0,5L utwardzacza. Dodatkami do produktu są między innymi APP 2K Compact Harter XLCH szybki( posiada on krótki czas wiązania), APP 2K Compact Harter XLCH normalny ( standardowy czas wiązania ) oraz APP 2K Acryl Verdunnung AVN/AVS. Dodatki specjalne do produktu to APP 2K Elastic a także APP Anti-Silikon.

Podstawowym składnikiem APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1 jest żywica akrylowa, natomiast APP 2K Compact Harter XLCH – utwardzacze izocyjanianowe. Barwa dla produktu została określona jako transparentny bezbarwny o wysokim połysku.

Wydajność produktu zależy w praktyce od wielu czynników, takich jak chociażby kształt obiektu, chropowatość podłoża, metoda nakładania, czy warunki pracy. Standardowo jednak wynosi ona 9-10m2 na 1L produktu.

Jakie zastosowanie ma ten szybkoschnący akrylowy lakier samochodowy ?

APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1+Harter jest przeznaczony głównie do napraw elementów oraz całych pojazdów jako warstwa nawierzchniowa w dwuwarstwowych karoseryjnych powłokach renowacyjnych. Służy on również do stosowania z lakierami bazowymi wodorozcieńczalnymi i konwencjonalnymi.

Odpowiednim podłożem do stosowania z tym produktem jest APP Modular Special Base, stare powłoki lakierowe, a także typowe wodorozcieńczalne bądź konwencjonalne lakiery bazowe, stosowane do renowacyjnego lakierowania pojazdów. Należy pamiętać przy tym, iż bezpośrednio przed natryskiem należy przygotować podłoże oczyszczając je z pozostałości luźnego i przesuszonego odkurzu lakieru bazowego.

Jak prawidłowo stosować lakier samochodowy z połyskiem?

W kontekście temperatury otoczenia proporcje mieszania dla APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1+Harter są następujące: w temperaturze do 18 do 25*C należy wymieszać APP 2K Acryl Klarlack Compact z APP 2K Compact Harter XLCH normalny w stosunku 2:1. Natomiast dla temperatur poniżej 18*C trzeba już zastosować APP 2K Compact Harter XLCH szybki.

Wagowe proporcje mieszania tych składników to 100:49,5 ( APP 2K Acryl Klarlack Compact : APP 2K Compact Harter XLCH normalny/szybki ).

Lepkość natryskowa wynosi 14s 4mm DIN w temperaturze 20*C. Ważne jest, aby stosować jedynie utwardzacze do lakieru akrylowego APP 2K Compact Harter XLCH oraz nie przekraczać ich zalecanej dawki. W celu regulacji lepkości natryskowej powinno się stosować wyłącznie rozcieńczalnik APP 2K Acryl Verdunnung AVN/AVS do 5%. W razie konieczności można dodać od 2 do 5% APP Anti-Silikon.

W przypadku tworzyw sztucznych możemy również dodać - zgodnie z tabelą mieszania - przed dodaniem utwardzacza, uelastyczniacz APP 2K Elastic.

Aby prawidłowo nanieść preparat należy użyć pistoletu natryskowego wyposażonego w dyszę o średnicy od 1,2 do 1,5mm przy ciśnieniu od 1,7 do 2,1 bar.

Ilość warstw jaką powinno się to 2 warstwy o łącznej grubości 50-60μm. Zaleca się pracować przy minimalnej temperaturze wynoszącej 10*C oraz maksymalnej wilgotności względnej - 70%.

Czas jaki jest potrzebny na odparowanie między warstwami w temperaturze 20*C to mniej więcej od 3 do 5 minut, a okres przydatności gotowej do użycia mieszaniny wynosi 3-4h. Pyłosuchość w temperaturze 20*C uzyskamy po około 9-10 minutach, na suchość dotykową musimy poczekać od 2 do 3 godzin, natomiast możliwość manipulacji otrzymamy po 4 lub 5 godzinach. Produkt będzie w pełni utwardzony w 20*C po upływie 6-7h. Jeśli jednak będzie schnąć w temperaturze 50*C wystarczy 15-20 minut. Użycie promiennika IR skróci ten czas do 8-10 minut.

Po upływie 8-9 godzin w temperaturze 20*C pojawia się możliwość usuwania defektów oraz wtrąceń materiałami ściernymi oraz polerowania. Jeśli zdecydujemy się na polerowanie ręcznie na mokro wodoodpornym papierem ściernym musimy użyć gradacji z zakresu P1500-P2500. Jeśli jednak wybierzemy maszynową opcję, tutaj mamy wybór wśród APP P1500 – APP P3000.

Uszkodzenia punktowe oraz wtrącenia można zlikwidować płatkami ściernymi APP P1500 – APP P2500.

Używany podczas prac lakierniczych sprzęt możemy bezproblemowo wyczyścić rozpuszczalnikiem nitrocelulozowym lub akrylowym.

Jak przechowywać lakier samochodowy z filtrem UV?

Przechowywanie produktu APP 2K Acryl Klarlack Compact 2:1+Harter powinno mieć miejsce w suchym i możliwie jak najlepiej wentylowanym pomieszczeniu, zachowującym przy tym temperaturę niepozwalającą produktowi się zmrozić. Preparat powinien być również zamknięty i przechowywany w oryginalnym opakowaniu.

Jest to produkt przeznaczony dla profesjonalnego użytku, dlatego ażdy użytkownik musi stosować się do przepisów BHP obowiązujących na terenie danego kraju.

Dopuszczalna wartość LZO w produkcie gotowym do użytku wynosi 840g/l, natomiast maksymalna – 530g/l LZO.

INNE WARIANTY PRODUKTU:
wariant
jm
cena
dostępność
ilość
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:49,20 PLN
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:226,32 PLN
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:36,90 PLN
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:167,28 PLN
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:36,90 PLN
jednostka miary:szt
cena za 1 szt.:167,28 PLN
wartość:
0,00 PLN
 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie