Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Nie można również jednoznacznie określić częstotliwości mycia w ciągu miesiąca lub tygodnia. Auto należy myć kiedy nosi wyraźne ślady zabrudzenia, biorąc pod uwagę pogodę, porę roku oraz konieczność korzystania z odpowiednich produktów i technik.
Mycie detailingowe to wiele etapów, które pozwalają uniknąć uszkodzeń:
Przy mocno zabrudzonych powierzchniach dobrze spłukać je wodą pod ciśnieniem w celu usunięcia największego brudu, ułatwi to działanie chemii. Do tego etapu używamy FE CLEANER EXTRA.
Jednym z problemów jest domycie opon, dlatego przed płukaniem warto nałożyć preparat na oponę, ułatwi to nakładanie dresingu i wydłuży jego żywotność. Tu zastosowanie znajdzie produkt APP MULTI CLEANER.
Do nadkoli najbardziej sprawdzi się produkt APP MULTI CLEANER oraz szczotka. Przy nadkolach wykonanych z filcu można użyć delikatniejszej szczotki lub APP TWISTER GUN lub APP CG1000.
Pamiętajcie, że lakier musi być schłodzony i nie należy wykonywać mycia w słońcu.
W okresie letnim przy dużej ilości owadów, przed nałożeniem piany warto użyć preparatu na owady APP INSECT REMOVAR.
Przy nalotach ze smoły używamy produkt APP M TAR.
Pianę nakładamy zawsze od dołu do góry, pozwoli to dłużej utrzymać się jej na powierzchni auta.
Zadaniem piany jest zmiękczenie brudu i przygotowanie powierzchni przed myciem właściwym- ręcznym. Do tego etapu używamy wytwornicy piany FG1000 oraz APP M ACTIV FOAM.
Do mycia potrzebne będą nam dwa wiadra: jedno z wodą i szamponem M UNI CLEANER, drugie z czystą woda do płukania rękawicy czy gąbki. Pamiętajcie żeby często płukać gąbkę, co minimalizuje ryzyko porysowania lakieru.
Mycie zaczynamy od górnych części karoserii, ruchy gąbki APP SMF powinny być wykonywane wzdłuż samochodu. Po wykonaniu powyższej czynności należy obficie spłukać całość wodą pod ciśnieniem.
Do dekontaminacji chemicznej używamy preparatów F RUST zadaniem tego produktu jest usunięcie metalicznych osadów. Dodatkowo do usunięcia smoły używamy produktu APP M TAR.
Do osuszania lakieru najlepiej sprawdzi się ręcznik z mikrofibry o dużej gramaturze. APP PLUSH TOWEL.
Dużym ułatwieniem będzie też sprężone powietrze, które ułatwi usunięcie wody z lusterek lub elementów, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach.
Kolejnym etapem jest zabezpieczenie lakieru. W tym celu używamy wosk twardy APP Q803.
Następnie nakładamy dressing na opony oraz inne wykończenia plastikowe- wydłuża to ich żywotność.
Produkty bez silikonowe APP SF PLACTIC CARE lub z silikonem M GM CARE.
Ostatnią etapem jest mycie szyb. Do tego będą nam potrzebne 2 szmatki (np. szmatka z mikorfibry APP Q807 oraz APP MF CLOTH) oraz odpowiedni płyn (np. płyn M GLASS).
Mycie powinno się wykonywać szmatką z dłuższym włosem. Do polerowania używam szmatki z krótkim włosem, ponieważ zapobiega powstawaniu smug.