SZUKAJ
filtruj
Ostatnia aktualizacja:
23. października 2021 r.
Detailingowe mycie samochodu - część druga

Detailingowe mycie samochodu - część druga

pielęgnacja autaautodetailing

Mycie detailingowe to proces, w którym kolejność czynności jest precyzyjnie zaplanowana i powinna być ściśle przestrzegana aby efekty prac były maksymalne zbliżone do idealnych. Przeczytaj drugą część naszego poradnika, w której dowiesz się m.in. jakie środki chemiczne, narzędzia i materiały polecamy użyć do detalingowego mycia auta.

Mycie detailingowe – ciąg dalszy (część druga).

Mycie detailingowe - kolejne kroki

Po dokładnym umyciu felg, myciu wstępnym i zasadniczym należy przystąpić do dekontaminacji chemicznej a następnie do dekontaminacji mechanicznej karoserii i szyb.

  1. Usuwanie insektów - wykorzystujemy: APP INSECT Remover lub APP M INSECT Remover, APP G2 gąbka twarda do usuwania owadów lub APP S2 gąbka miękka do usuwania owadów, myjka ciśnieniowa. W zależności od zabrudzenia, APP INSECT Remover rozcieńczać wodą w stosunku: mocno zaschnięte 1:3-1:6, średnio zaschnięte 1:10-1:20, lekkie do 1:50 (zalecane stężenie INSECT Remover 1:4). APP M INSECT Remover jest preparatem gotowym do użycia.

    Spryskać zabrudzone powierzchnie preparatem, w cięższych przypadkach poruszyć zanieczyszczenia gąbką, uprzednio zmoczoną w wodzie. Spłukać wodą pod ciśnieniem z odległości ok.30 cm. Nie doprowadzać do wyschnięcia powierzchni z nałożonym preparatem.
  2. Usuwanie plam ze smoły i asfaltu – wykorzystujemy: APP M TAR Remover w spryskiwaczu, czyściwo, myjka ciśnieniowa.

    Natryskujemy preparat na zanieczyszczony obszar, odczekujemy 1-2 minuty, wycieramy czyściwem lub spłukujemy wodą pod ciśnieniem, prowadząc lancę myjki ciśnieniowej w odległości ok.10 cm.
  3. Usuwanie śladów lotnej rdzy – Wykorzystujemy: APP F- RUST Remover w spryskiwaczu, myjka ciśnieniowa.

    Lotna rdza (pył mechaniczny) najczęściej osadza się na felgach, błotnikach i zderzakach samochodów z tarczowym układem hamulcowym. Występuje także na nowych samochodach, transportowanych drogą kolejową z trakcją elektryczną. Po pewnym czasie wokół osadzonych, a z reguły wtopionych na gorąco, cząstek pyłu, pojawia się brązowy nalot. Pogarsza to estetykę i w znaczącym stopniu utrudnia pielęgnację powłoki lakierowej.

    Spryskać zabrudzone powierzchnie preparatem, poruszyć zanieczyszczenia miękką szczotką lub pędelkiem. Po 1-2 minutach spłukać obficie wodą pod ciśnieniem, prowadząc lancę myjki ciśnieniowej w odległości ok.10 cm. Nie doprowadzać do wyschnięcia powierzchni z nałożonym preparatem.
  4. Usuwanie plam z farb obcych, żywicy i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń – wykorzystujemy: APP GUM Remover w spryskiwaczu, czyściwo, myjka ciśnieniowa.

    Spryskać zabrudzone powierzchnie (nie stosować na Poliwęglan - PC (lampy, szyby w zestawie wskaźników, wyświetlacze itp.). Po 1-2 minutach zebrać zanieczyszczenia czyściwem i/lub spłukać obficie wodą. Nie doprowadzać do wyschnięcia powierzchni z nałożonym preparatem. Nie nakładać APP GUM Removera na rozgrzane powierzchnie ani nie doprowadzać do rozgrzania nałożonego preparatu.
  5. Dekontaminacja mechaniczna – wykorzystujemy APP Clay Bar, APP Clay Mitt - rękawica do dekontaminacji.

    Można usunąć wszelkie wtrącenia przyklejone lub wbite w powierzchnię lakieru, szkło, nieporowate tworzywa sztuczne, za pomocą APP Clay Bar lub APP Clay Mitt - rękawicy do dekontaminacji. Przed rozpoczęciem pracy z APP Clay Bar należy przez kilkadziesiąt sekund ugniatać ją w dłoni, w różnych płaszczyznach. Czyszczony obszar zrosić wodą (lub wodą z mocno rozcieńczonym APP UNI Cleaner) i systematycznie, ruchem krzyżowym przetrzeć APP Clay Bar lub APP Clay Mitt. Niebieska APP Clay Bar może być stosowana na każdym kolorze lakieru. Czerwona, jako bardziej agresywna, nie nadaje się do lakierów o ciemnych kolorach. Po zabrudzeniu pracującej powierzchni APP Clay Bar czynność ugniatania powtórzyć. Aby przedłużyć jej żywotność można ją płukać pod bieżącą, ciepłą wodą. APP Clay Bar należy przechowywać bez dostępu tlenu, w szczelnie zamkniętym pojemniku lub torebce foliowej bez powietrza lub zanurzoną w wodzie. APP Clay Bar stosować na bardziej zanieczyszczone powierzchnie, na mniej zabrudzone wystarczy APP Clay Mitt.
  6. Mycie wykończeniowe – APP MULTI Cleaner 1:35 lub APP UNI Cleaner 1:100 do 1:250 lub APP M UNI Cleaner 1:100 do 1:250, poruszenie gąbką lub szczotką, spłukanie wodą pod ciśnieniem z normalnej odległości
  7. Osuszenie samochodu przy użyciu APP Plush Towel . Samochody mniej wymagające pozwalają na przyspieszenie zgarniania wody przy zastosowaniu silikonowej ściągaczki APP SW Blade.
  8. Wydmuchanie lub wytarcie wody z zakamarków.
  9. Wytarcie i wyczyszczenie ościeży przy użyciu ściereczek z mikrofibry APP MF Cloth.
  10. Umycie szyb od wewnątrz przy użyciu preparatu APP M Glass Cleaner i ściereczek z mikrofibry. Pierwszą ściereczkę stosować na mokro, drugą na sucho z natryskiwaniem mgły preparatu do mycia szyb. Doskonałe rezultaty daje również stosowanie pianek do szyb w aerozolu: APP PC 25 Spray lub APP PS 50 Spray. W taki wypadku także przydatne będą ściereczki z mikrofibry APP MF Cloth.
  11. Umycie szyb od zewnątrz przy użyciu preparatu APP M Glass Cleaner i ściereczek z mikrofibry. Pierwszą ściereczkę stosować na mokro, drugą na sucho z natryskiwaniem mgły preparatu do mycia szyb. Doskonałe rezultaty daje również stosowanie pianek do szyb w aerozolu: APP PC 25 Spray lub APP PS 50 Spray. W taki wypadku także przydatne będą ściereczki z mikrofibry APP MF Cloth.

Taki mycie powinno przeprowadzać się co najmniej dwa razy w roku. Pozwoli ono w okresie pomiędzy myciami detailingowymi cieszyć się estetyka samochodu utrzymywaną w nienagannym stanie, dzięki regularnemu myciu karoserii w wariancie podstawowym.






 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie
szukaj