SZUKAJ
filtruj
Ostatnia aktualizacja:
23. października 2021 r.
Jak osuszyc auto po umyciu?

Jak osuszyc auto po umyciu?

Produkty z poradnika
Jak osuszyć auto po umyciu?

APP Plush Towel - Ściereczka z mikrofibry do osuszania karoserii53,85 PLN
APP Plush TowelŚciereczka z mikrofibry do osuszania karoserii

APP SW Blade - Silikonowa ściągaczka wody22,59 PLN
APP SW BladeSilikonowa ściągaczka wody

APP MF Cloth - Ściereczka pyłochłonna z mikrofibry7,91 PLN
APP MF ClothŚciereczka pyłochłonna z mikrofibry

APP Compact CT - Czyściwo techniczne dwuwarstwowe155,78 PLN
APP Compact CTCzyściwo techniczne dwuwarstwowe

APP Premium CT3 - Czyściwo techniczne trzywarstwowe110,45 PLN
APP Premium CT3Czyściwo techniczne trzywarstwowe

APP Wiskoza - Czyściwo techniczne wiskozowe205,28 PLN
APP WiskozaCzyściwo techniczne wiskozowe

0,00 PLN

Umycie auta to podstawowa i najczęsciej wykonywana czynność pielęgnacyjna przez właścicieli samochodów. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków, głównie ze względu na "brak czasu", wizyta na myjni automatycznej lub ręcznej ogranicza się do mechanicznego użycia środków chemicznych oraz (ewentualnie) "zdmuchnięcie" resztek wody na końcu całej operacji mycia. Tymczasem ogromnego znaczenia nabiera właśnie owo prawidłowe osuszenie karoserii, jako podstawa przeprowadzenia dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, które wymagają suchej powierzchni aby same mogły dać odpowiedni, wymagany efekt.Jak zatem w prawidłowy sposób osuszyć samochód po umyciu? - tego właśnie dowiesz się w kolejnym naszym poradniku... zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto (a wręcz należy) osuszyć auto po umyciu karoserii?

Argumentami za osuszeniem auta bezpośrednio po umyciu (ręcznym lub automatycznym) bez wątpienia są:

  • bo po osuszeniu auto będzie wyglądało ładnie,
  • bo wykańcza pracę włożoną w umycie auta,
  • większość wosków, powłok, reloaderów, politur, glazów, quick detailerów wymaga czystej i osuszonej powierzchni,
  • nieosuszona powierzchnia z pozostawioną wodą straci swój nienaganny wygląd. Po odparowaniu wody zostaną minerały z wody użytej do mycia i spłukiwania. Użycie wody miękkiej (zdemineralizowanej) byłoby znacznie bezpieczniejsze ale nie jest ona powszechnie dostępna. Po wyschnięciu twardej wody powstaną plamy z minerałów - „water spoty”. Widoczne na powierzchni jako jasne obwódki każdej odparowanej kropli wody. Ich usunięcie wymaga działań wspieranych dedykowaną chemią. Plamy z minerałów są szczególnie drażniące estetykę na przyciemnianych szybach i ciemnych kolorach lakieru nadwozia. Bardzo źle wpływają na właściwości hydrofobowe zastosowanych preparatów zabezpieczających i powłok na szybach i lakierze niezależnie od ich koloru.

Próby osuszania pojazdu poprzez rozpędzenie do dużych prędkości wcale nie są tak skuteczne jak się wydaje i powszechnie sądzi 😃

Jak osuszyć auto w prawidłowy sposób?

Osuszyć samochód przy użyciu APP Plush Towel. Położyć ściereczkę/ręcznik zaczynając od górnych części poziomych fragmentów karoserii. Nie wycierać powierzchni kulistymi, okrężnymi ruchami a przeciągać rozłożony, położony płasko APP Plush Towel na osuszanej powierzchni. Ściereczka Plush Towel to idealne rozwiązanie do solidnego i efektywnego osuszania powierzchni karoserii. Duża powierzchnia oraz wysoka jakość wykonania sprawia, że ściereczka doskonale wchłania wodę i sprawdza się wszędzie tam gdzie wymagana jest absolutna delikatność. Podwyższona zawartość poliamidu w materiale zwiększa odporność mechaniczną ściereczki, co przekłada się na jej dłuższą żywotność. APP Plush Towel ma wysoką gramaturę 1200g/m², duży rozmiar 60x 40 cm. Dzięki wykonaniu z wysokogatunkowych, puszystych i gęstych włókien mikrofibrowych, wszystko to sprawia, że jest to bardzo chłonne narzędzie.

Przy pracach przy samochodach mniej wymagających, można przyspieszyć osuszanie rozpoczynając proces zgarniając wodę ściągaczką APP SW Blade. Silikonowa ściągaczka APP SW Blade przeznaczona jest do wstępnego i szybkiego osuszania karoserii pojazdów. Dzięki swoim właściwościom nie powoduje zarysowań na powierzchniach lakierowanych, szklanych oraz wykonanych z tworzywa. Ściągaczka jest wygodna i dokładna w użyciu, nie pozostawia smug, wykonana z miękkiego silikonu, wyposażona w ergonomiczny uchwyt.

Po wstępnym wytarciu/osuszeniu, wydmuchać wodę z zakamarków – uszczelek szyb, uszczelek drzwi, łączeń elementów, klamek, listew, ozdobnych emblematów, klapek wlewu paliwa, maskownic itp. Wydmuchaną wodę wytrzeć ściereczkami z mikrofibry. Można użyć APP MF Cloth – uniwersalnej, wysokogatunkowej ściereczki z mikrofibry ogólnego przeznaczenia. APP MF Cloth doskonale czyści na sucho i na mokro. Można prać w pralce w łagodnych środkach piorących, bez użycia środków zmiękczających tkaniny. Włókna o średniej długości sprawiają, że ściereczka czyści, wchłania pył, brud, resztki pasty polerskiej, wodę wielokrotnie skuteczniej od miękkiej bawełny lub czyściwa. Czyściwo (APP Standard CT, APP Compact CT, APP Wiskoza, APP Premium) można zastosować do wycierania ościeży, ramek drzwi, ościeży bagażnika oraz okolic wlewu paliwa.

Jakie są nowoczesne metody osuszania karoserii i jak je zastosować?

Ciekawą ideą jest ułatwienie osuszania auta poprzez zastosowanie nanotechnologicznego wosku na mokro APP M Nano Hydro Wax. Wysoce skuteczny i wydajny preparat do osuszania i nabłyszczania karoserii pojazdów. Nowoczesna formuła oparta o polimerowe nanocząsteczki powoduje szybsze wysychanie karoserii po umyciu, przywraca naturalny połysk oraz przy częstym stosowaniu chroni lakier przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Preparat może być stosowany na wszystkich rodzajach powierzchni lakierowanych. Nie pozostawia przebarwień na tworzywach sztucznych i elementach gumowych. Można stosować na mokry jaki i osuszony wcześniej lakier. Po spłynięciu wody w sposób samoistny – kiedy woda przestaje się lać z karoserii a jedynie kapie – można natrysnąć równomiernie APP M Nano Hydro Wax na całą powierzchnię karoserii, rozpoczynając nakładanie od góry do dołu auta. Można natryskiwać na elementy lakierowane i nielakierowane w tym szyby. Preparat zmniejszając napięcie powierzchniowe wody doprowadza do rozrywania filmu wodnego, zbierają się większe, cięższe krople, a grawitacja ściąga je w dół. Resztki wody wytrzeć do suchą mikrofibrą. Duża zawartość miękkiego wosku w APP M Nano Hydro Wax pozwoli uzyskać efekt nabłyszczenia, który powinien utrzymać się do następnego mycia.

Przetrzeć szyby z zewnątrz suchą ściereczką z mikrofibry o możliwie jak najkrótszej długości włókien.

Gotowe!


 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie