SZUKAJ
filtruj
Ostatnia aktualizacja:
23. października 2021 r.
Pielęgnacja elementów plastikowych w aucie - proste, sprawdzone sposoby.

Pielęgnacja elementów plastikowych w aucie - proste, sprawdzone sposoby.

Produkty z poradnika
Pielęgnacja elenmentów plastikowych w aucie - proste, sprawdzone sposoby.

APP Twister Gun - Pneumatyczny pistolet czyszczący940,75 PLN
APP Twister GunPneumatyczny pistolet czyszczący

NTools CG1000 - Pneumatyczny pistolet czyszczący339,21 PLN
NTools CG1000Pneumatyczny pistolet czyszczący

APP LB Medium - Szczotka do czyszczenia tapicerki skórzanej z miękkim włosiem16,36 PLN
APP LB MediumSzczotka do czyszczenia tapicerki skórzanej z miękkim włosiem

APP INNER Cleaner - Preparat do prania i czyszczenia wnętrz54,23 PLN
APP INNER CleanerPreparat do prania i czyszczenia wnętrz

APP M INNER Cleaner - Preparat do prania i czyszczenia wnętrz17,26 PLN
APP M INNER CleanerPreparat do prania i czyszczenia wnętrz

APP MF Cloth - Ściereczka pyłochłonna z mikrofibry29,64 PLN
APP MF ClothŚciereczka pyłochłonna z mikrofibry

APP PLAST Care - Preparat silikonowy do pielęgnacji i konserwacji wewnętrznych tworzyw sztucznych48,90 PLN
APP PLAST CarePreparat silikonowy do pielęgnacji i konserwacji wewnętrznych tworzyw sztucznych

APP SF PLASTIC Care - Preparat bezsilikonowy do pielęgnacji i konserwacji tworzyw sztucznych i gumy112,29 PLN
APP SF PLASTIC CarePreparat bezsilikonowy do pielęgnacji i konserwacji tworzyw sztucznych i gumy

APP Cockpit Spray - Preparat bezsilikonowy do pielęgnacji kabin pojazdów20,24 PLN
APP Cockpit SprayPreparat bezsilikonowy do pielęgnacji kabin pojazdów

APP M COCKPIT PROTECT - Preparat do pielęgnacji plastików wnętrza pojazdów24,68 PLN
APP M COCKPIT PROTECTPreparat do pielęgnacji plastików wnętrza pojazdów
0,00 PLN

Pielęgnacja auta zwykle nie jest ulubionym zajęciem właściciela pojazdu. Zwłaszcza regularna dbałość o stan wnętrza samochodu jest traktowana często jako "zło konieczne", dlatego często akcje odkurzania, oczyszczania wnętrza przeprowadzane są jedynie okazjonalnie. Tymczasem utrzymanie przestrzeni pasażerskiej, a także oczywiście miejsca kierowcy, w czystości należy postrzegać nie tylko przez pryzmat estetyczny czy wizerunkowy (słynne "stan auta świadczy o właścicielu"), ale przede wszystkim ze względu na niebagatelne znaczenie dla zdrowia wszystkich podróżujących autem.  Przeczytaj o sprawdzonych sposobach utrzymania elementów plastikowych we wnętrzu samochodu - elementów, których utrzymanie w dobrej kondycji wydaje się stosunkowo proste. Czy aby jest tak na pewno?

Czyszczenie wnętrza samochodu - argumenty "za".

Regularne czyszczenie wnętrza samochodu – tapicerki materiałowej lub skórzanej oraz plastików wewnętrznych, pozwala usunąć bieżące zanieczyszczenia eksploatacyjne. Cieszyć się jego nienagannym wyglądem. Zapobiegać utracie wartości rezydualnej pojazdu. Jednak przede wszystkim zapobiegać unoszeniu się zanieczyszczeń we wnętrzu przestrzeni pasażerskiej a co za tym idzie oddychaniu powietrzem zanieczyszczonym kurzem.

Dla zdrowia, dla oka i nawet dla własnej kieszeni warto czyścić plastiki wnętrza, ale po czyszczeniu zawsze należy przeprowadzić zabiegi konserwująco-pielęgnujące. Przedłużą one żywotność elementów tapicerki – rewitalizowane wnętrze z odbudowywaną warstwą ochronną jest podstawą długoletniej trwałości wraz z jego przyjemnym wyglądem.

Sprawdzone środki do pielęgnacji elementów plastikowych we wnetrzu auta.

Czyszczenie plastików należy przeprowadzać środkami dedykowanymi do plastików. Nie powinny mieć one zbyt intensywnego, agresywnego działania co może skutkować jasnymi plamami i przebarwieniami powierzchni.Przed użyciem środków chemicznych warto czyszczenie rozpocząć od odkurzenia powierzchni, od usunięcia wszystkich luźnych, niezwiązanych trwale z powierzchnią zanieczyszczeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszary przeszyć, szwów i przetłoczeń, gdzie - siłą rzeczy - zanieczyszczenia potrafią się wręcz "wbić", ale nie przykleić. Im więcej uda się ich usunąć mechanicznie, tym łatwiej będzie czyścić chemicznie. Warto zastosować pistolety czyszczące APP Twister Gun lub NTools CG1000 w pierwszej kolejności w ich wariancie pracy "na sucho" (tylko wirująca struga sprężonego powietrza). Unikniemy w ten sposób wytwarzania emulsji brudu tworzonej ze środka czyszczącego i luźnego brudu.

Kolejnym etapem powinno być odkurzenie wnętrza przy użyciu klasycznego odkurzacza. Dobrze byłoby wykonać je możliwie starannie i dokładnie. W procesie czyszczenia z wykorzystaniem środków chemicznych, w pierwszej kolejności usuwany jest tłuszcz wraz z kurzem i brudem, gromadzący się na powierzchni elementów plastikowych. Tapicerkę należy czyścić fragmentami, niewielkimi obszarami, aby nie dopuścić do przemaczania. Usuwanie brudu z porów i struktury tworzyw wnętrza znacząco ułatwi miękka szczotka APP LB Medium. Doskonale sprawdzają się do tego celu szczotki z włosiem naturalnym, a wśród nich prym wiedzie włosie z dzika APP LB Soft, doskonale łącząca ekonomikę stosowania ze spektakularnością efektów. Do czyszczenia można zastosować któryś z pistoletów czyszczących ale tym razem w wariancie "na mokro".

Środkiem chemicznym o niezwykle skutecznym działaniu jest skoncentrowany preparat APP INNER Cleaner . Należy go rozcieńczyć w stosunku 1:10 do 1:20 z wodą do przeciętnych zabrudzeń. Do bardzo silnie zabrudzonych powierzchni stężenie można zwiększyć do 1:4. Nieuzasadnionym jest nierozcieńczanie preparatu APP INNER Cleaner. Woda jest katalizatorem dla jego działania – bez wody nie działa tak jak może działać z wodą. Innym skutecznie działającym środkiem do plastików wnętrza jest preparat gotowy do użycia APP M INNER Cleaner. Wybrany preparat natryskujemy na czyszczoną powierzchnię, poruszamy brud przy użyciu szczotki, gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Powstałą emulsję brudu zbieramy wilgotną ściereczką (należy ją regularnie płukać w wodzie) i wycieramy suchą ściereczką.

Po czyszczeniu trzeba tapicerkę wysuszyć, ale nie należy jej przesuszać. Korzystanie z nagrzewnic, suszarek z wymuszonym nadmuchem gorącego powietrza winno być należycie wyważone. Jeśli czyszczenie będzie wykonywane regularnie – na przykład co 3 miesiące – wówczas samo czyszczenie będzie zabiegiem szybkim, łatwym i przyjemnym, a zajmie tylko kilkadziesiąt minut.

Pielęgnacja i konserwacja plastików w samochodzie - co należy wiedzieć?

Po oczyszczeniu i wytarciu do sucha ściereczką z mikrofibry APP MF Cloth zawsze należy przeprowadzić pielęgnację i konserwację. Dzięki starannemu wyczyszczeniu brudu z porów, środek konserwujący wniknie głęboko w powierzchnię tworzywa, będzie trwale się z nią wiązał, uniemożliwiając lub utrudniając wnikanie w to miejsce brudowi. Drobne ryski, zmatowienia, przebarwienia, zmatowienia zostaną zamaskowane, ukryte lub zniwelowane. Świetnie sprawdzą się do tego celu środki pielęgnujące APP PLAST Care (pozostawia powierzchnię matową), APP SF PLASTIC Care (nadaje powierzchni jedwabisty połysk), APP Cockpit Spray (delikatny mat, pomarańczowy zapach). Niewielką ilość środka należy nałożyć na miękką ściereczkę z mikrofibry i delikatnie wetrzeć etapami w elementy plastikowe (unikać natryskiwania preparatu konserwującego bezpośrednio na plastikową powierzchnię). Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar zetrzeć suchą ściereczką. Jeżeli tworzywo było przesuszone wskutek długotrwałego działania promieni UV lub dawno nie było konserwowane ,warto powtórzyć aplikację preparatu pielęgnacyjnego kolejną warstwą/warstwami. Jeżeli powierzchnie nie są bardzo silnie zabrudzone wówczas można zastosować preparat APP M COCKPIT PROTECT który łączy działania myjące z konserwująco pielęgnacyjnymi. Czyści i jednocześnie tworzy na powierzchni warstwę ochronną zapobiegającą jej niszczeniu i przywieraniu brudu. Natrysnąć preparat na ściereczkę i przecierać czyszczoną powierzchnię równomiernie rozłożonymi ruchami.

Dzięki konserwacji plastiki wnętrza będą miały wydłużoną trwałość, ochronę przed skutkami działania promieniowania UV, ochronę przed wilgocią i ładunkami elektrostatycznymi. Zapewnimy ładny wygląd i przyjemny zapach. Wnętrza będą brudziły się mniej i wolniej. Łatwiej będzie je można wyczyścić w przyszłości.


 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie